Úvod » Masáže

Masáže

Masáže

Historie masáže a její účinky

Masáž patří bezpochyby k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva a byla zřejmě používána již v pravěku. Masáž od nejstarších dob sloužila k odstraňování únavy a k celkovému osvěžení. Název masáž je odvozen od řeckého slova massó (mačkat, hníst). Nejstarší písemné zmínky o masáži jsou známy z Egypta a jsou staré asi 7000 let. Nejstarší čínské pojednání o použití masáže je asi z roku 3700 př.n.l. Do Řecka se masáž dostala někdy před r. 460 př. n. l.

Rozvoj novodobé masáže nastal až v 19. století zásluhou švédského lékaře Per Linga a právě z ní vychází současná klasická sportovní a rekondiční masáž obsahující množství účinných masérských hmatů rozdělených do šesti základních skupin: tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění a pohyby v kloubech. Soubor těchto hmatů, z nichž každý má podle způsobu a místa použití svůj specifický účinek, má velmi kladný vliv na tělesný a duševní stav člověka. Zlepšuje zejména podmínky pro svalovou kloubní činnost.masáže.JPG (originál)

Masáž působí bezprostředně především na povrch těla. Účinkem masérských hmatů dochází k překrvení kůže, zvyšuje se podstatně výživa kožních buněk a zlepšuje se jejich činnost. Pokožka se stává vláčnou, je pružnější a pevnější a je odolnější vůči povětrnostním vlivům. Intenzivní, pravidelně užívanou masáží je možné do jisté míry ovlivnit ukládání podkožního tuku a tím přispět k jeho odstraňování.

Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti a působí na celkové zlepšení krevního mízního oběhu, usnadňuje odtok zplodin ze svalů po tělesné námaze a tím odstraňuje únavu rychleji než při pouhém pasivním odpočinku.

Masáž má vliv i na nervovou soustavu. Mírná, pomalá a lehká masáž uklidňuje, masáž silnější, rychlá s nepravidelným tempem a vyšší intenzitou povzbuzuje.

                                                                   


NOVINKY

ROZVRH

REZERVACE

CENÍK SLUŽEB

KONTAKTY

SLUŽBY PLUS

Doplňkový prodej

 

Kontakt

Centrum zdraví Fialka
Českobrodská 901
Praha 9, Dolní Počernice
+420 725 507 740
+420 604 265 250